Termy MszczonówSpędzenie dnia w Termach Mszczonów, połączone z wycieczką do Żyrardowa, architektonicznej perełki na mapie Polski, a następnie skorzystanie z relaksującego noclegu w zabytkowym budynku Starej Przędzalni to jeden z przepisów na udane, letnie, beztroskie i wbrew pozorom niesamowicie atrakcyjne popołudnie. Szczególnie, gdy na pokładzie mamy dzieci uwielbiające kąpieliska oraz zwiedzanie tajemniczych miejsc, a za takie z pewnością można uznać mury naszego aparthotelu w Żyrardowie.Termy Mszczonów – jak wygląda obiekt i jakie atrakcje tam znajdziemy?Termy Mszczonów to kompleks basenów termalnych, przeznaczonych nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Znajdziemy tutaj zarówno pełną zjeżdżalni strefę dla maluchów, wśród których ciekawą atrakcją jest np. rzeczka, którą można wypłynąć pod chmurkę, jak i strefę relaksu z podgrzewaną wodą, sauną, czy grotą solną, które ucieszą niejednego dorosłego. Wodospady, stanowiska z masażem, wodny plac zabaw, czy fontanna z rozbryzgującą wodą, pod którą mogą biegać małe dzieci – atrakcji jest sporo. Na tyle dużo, że można z powodzeniem zarezerwować sobie jeden pełen dzień na pobyt w parku. O ile oczywiście dopisze nam pogoda.Termy Mszczonów zimą

Na terenie obiektu znajdują się dwa duże baseny, czynne przez cały rok, w tym basen zewnętrzny termalny, dający możliwość wykapania się w gorącej wodzie nawet, gdy na zewnątrz panuje mróz. Zimą na terenie Term Mszczonów uruchamia się też lodowisko, działają korty tenisowe.Termy Mszczonów - czy warto?

Termy w Mszczonowie nie są być może tak rozległe, jak te zlokalizowane na Słowacji. Nie popływamy na ich terenie w jaskiniach, tak jak u naszych południowych sąsiadów. Jednak dla mieszkańców Warszawy, czy Łodzi, którzy chcą poleżeć na plaży na leżaku (w tym na jednej trawiastej)w upalny dzień, Mszczonów jest idealnym sposobem na to, aby uzyskać takie atrakcje bez konieczności udawania się nad polskie morze.Czy Termy Mszczonów to obiekt przyjazny rodzinom? Lub, czy osoby, którym zależy na tym, aby było cicho, spokojnie i bez dzieci mogą znaleźć tam kameralny zakątek?

W obu przypadkach odpowiedź brzmi: tak. Mimo szczytu sezonu, dorośli chcący spędzić relaksujący dzień nad wodą mogą liczyć na możliwości odpoczynku bez zgiełku. Obiekt jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Natomiast dzieci, które zabierzemy do Term Mszczonów, będą przeszczęśliwe. Kwestia bezpieczeństwa zależy w dużej mierze od sprawności dziecka, opieki, jaką roztacza nad nim opiekun oraz gadżetów (warto mieć antypoślizgowe skarpetki przystosowane do kąpieli w basenie). Stanowisko z fontanną, pod którą mogą bawić się dzieci, wyposażone jest w specjalną matę antypoślizgową. Niezależnie od tego, Termy Mszczonów są w pełni zgodne z przepisami bezpieczeństwa. Dzieci pilnują ratownik wodny, obiekt jest monitorowany, zachowywane są również wszelkie zasady bezpieczeństwa jeśli chodzi o higienę obiektu.Termy Mszczonów – dojazd

Termy Mszczonów znajdują się ok. 50 km od Warszawy. Do obiektu można wygodnie dotrzeć trasą S8 lub busem spod Okęcia do Mszczonowa.