Blog

Często przemierzasz trasę Warszawa-Katowice? Mamy dla Ciebie kilka tipów: hotele, gdzie zjeść, gdzie zrobić zakupy!

Trasę Warszawa-Katowice można przejechać na trzy sposoby, przy czym kierowcy najczęściej wybierają drogi 631 i 717, które prowadzą przez Radomsko oraz Chorzów. Na trasie znajduje się wiele punktów, takich jak stacje paliwowe czy bary gastronomiczne. Dostępne są również miejsca noclegowe dla zainteresowanych.

 

Jaką trasę Warszawa-Katowice wybrać?

Kierowcy mają do wyboru kilka wariantów trasy Warszawa-Katowice, w zależności od tego, czy decydują się na najszybszy, czy też biorą pod uwagę inne udogodnienia. Podstawowa trasa prowadzi przez drogi 631 i 717 i miasta takie jak Radomsko czy Chorzów. Jest to droga najkrótsza oraz najszybsza- można pokonać ją w 3 godziny. Alternatywne trasy prowadzą przez Pruszków i Częstochowę, a także Kielce i Będzin, przy czym pokonanie drugiej zajmuje aż 4 godziny. Nie uwzględnia ona bowiem autostrady.

 

Trasa Warszawa-Katowice koleją

Coraz większą popularnością wśród handlowców podróżujących bezpośrednio z Warszawy do Katowic cieszy się trasa kolejowa linii Warszawa-Łódź-Katowice. Wybierając nowoczesne pociągi, można ją pokonać nawet w 2,5 godziny, a więc nieco szybciej, niż samochodem.

 

Utrudnienia na trasie Warszawa-Katowice- gdzie najczęściej występują?

Na trasie Warszawa-Katowice utrudnienia występują przede wszystkim na:

  • drodze ekspresowej S8,
  • drodze krajowej 2,
  • drodze krajowej 17,
  • drodze krajowej 79,
  • drodze krajowej 7.

Zdecydowanie rzadziej pojawiają się one na autostradzie. Warto jednak na bieżąco sprawdzać, w których miejscach w danym czasie występują ograniczenia dla kierowców. Umożliwiają to specjalne aplikacje do pobrania na smartfony.

 

Sklepy i inne udogodnienia na trasie Warszawa-Katowice

Jednym z największych punktów znajdujących się przy trasie Warszawa-Katowice jest Port Radomsko. Można tutaj zrobić drobne zakupy spożywcze, zjeść posiłek, skorzystać z toalety i natrysku, a także umyć samochód. Kierowcy mogą też zatankować pojazd przed dalszą podróżą. Na trasie znajdują się również liczne stacje benzynowe, w tym Orlen, BP czy Moya. Przy drogach zlokalizowanych jest w sumie kilkadziesiąt restauracji, jednak większość z nich to bary szybkiej obsługi typu McDonald. Wybierając drogę przez Częstochowę, możemy odwiedzić Galerię Jurajską, która czynna jest codziennie od 10 do 22 (poza niedzielami niehandlowymi, gdy otwarte są jedynie wybrane punkty). Decydując się na najdłuższą trasę, która wiedzie przez Zagłębie Dąbrowskie, możemy odwiedzić Galerię M1 w Czeladzi, która czynna jest codziennie od 9 do 21. Na tej samej trasie znajduje się Centrum Handlowe Roździeń, jednak jest ono nieco mniejsze, niż wymienione wyżej galerie.

 

Nocleg na trasie Warszawa-Katowice

Podróżując na trasie Warszawa-Katowice, możemy skorzystać z licznych ofert miejsc noclegowych. Warto odwiedzić hotel w Żyrardowie, który znajduje się w pobliżu trasy katowickiej, autostrady A2 oraz Lotniska Chopina. Warszawa-Katowice hotel przy trasie oferuje komfortowe pokoje zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Istnieje też możliwość spożycia posiłku w hotelowej restauracji.