Blog

Czy w hotelu można palić papierosy? Czy e-papierosy są dozwolone na terenie hotelu?

Od 2010 obowiązuje zakaz palenia w miejscach publicznych, co jak się okazało było szczególną rewolucją dla branży HoReCa. Czy zakaz ten odnosi się wyłącznie do wyrobów tytoniowych? Co przepisy mówią o paleniu w hotelach nowatorskich wyrobów tytoniowych takich jak np. e-papierosy?

Czy dopuszczalne jest palenie papierosów w hotelowym pokoju?

Zgodnie z założeniem hotelowe przestrzenie w tym także pokoje stanowią miejsce do pracy i wypoczynku. Szczególnie w tych ostatnich ważny jest komfort i brak obaw co do naruszenia ich prywatności. Choć hotele dbają o komfort swoich gości, ci nie mają tak do końca pełen swobody. Tu właśnie pojawia się pytanie — czy w hotelu można palić papierosy? Otóż nie. Zarówno w sypialniach, jak i łazienkach jest całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych. Zarządca obiektu odpowiada za umieszczenie stosownych oznaczeń w widocznych miejscach, które będą informowały o zakazie. Warto mieć na uwadzę, że w niektórych pokojach są umieszczone czujniki dymu — te mogą się uruchomić natychmiast po zapaleniu papierosa. Wówczas gość hotelowy powinien liczyć się z nieprzyjemnymi konsekwencjami wynikającymi z nieprzestrzegania zasad.

Czy w hotelu można palić na balkonie? Tak naprawdę zależy to od hotelu. Warto jednak wiedzieć, że niemal każde centrum konferencyjne pod Warszawą, jak i to usytuowane w innym miejscu nie zezwala na takie praktyki. Osoby palące mają w hotelach specjalnie wyznaczone strefy, w których mogą dowolnie palić bez żadnych konsekwencji.

Palenie e-papierosów w hotelach

Jak wiadomo, w większości hoteli obowiązuje całkowity zakaz palenia — poza specjalnie wyznaczonymi do tego strefami. Jednak jak to jest z elektronicznymi wyrobami tytoniowymi — czy można palić e-papierosa w hotelu? W końcu ten uznawany jest za bezpieczniejszy i bardziej ekologiczny w porównaniu do tradycyjnych papierosów.

W tym przypadku sprawa jest niejednoznaczna. Tak naprawdę każdy hotel ustala takie zasady sam wewnętrznie, dlatego należy liczyć się z tym, że nie każde centrum konferencyjne pod Warszawą będzie zezwalało na palenie elektronicznych papierosów w każdym miejscu.

Korzystanie z e-papierosów raczej nie uruchom systemów zabezpieczających, jednakże co do tego nigdy nie można mieć 100% pewności. Najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z regulaminem hotelu — warto dowiedzieć się, czy umożliwia on palenie e-papierosów i w jakich pomieszczeniach. Ze względu na to, że e-papierosy są mniej uciążliwe niż tradycyjne wyroby tytoniowe (które dodatkowo mogą negatywnie wpływać na estetykę wyposażenia), w większości miejsc zasady korzystania z nich są nieco łagodniejsze.