Blog

Gdzie na kajaki w okolicach Żyrardowa?

Szukasz wyjątkowego sposobu na spędzenie letniego dnia? Kajaki Żyrardów to idealna propozycja zarówno dla tych, którzy pragną aktywnie spędzić czas, jak i dla miłośników relaksu w otoczeniu przyrody. W okolicach Żyrardowa znajdziesz wiele możliwości do zorganizowania takiej przygody, niezależnie od tego, czy preferujesz dynamiczną zabawę w nurcie rzeki, czy też wolny przepływ wody podczas leniwego spływu.

 

Gdzie można wynająć kajaki niedaleko Żyrardowa?

Kajakowanie to doskonały sposób na aktywny wypoczynek i bliski kontakt z naturą, a tereny wokół Żyrardowa oferują wiele możliwości do tego rodzaju rekreacji. Bez względu na poziom doświadczenia czy preferencje, można znaleźć odpowiednią trasę kajakową, która zadowoli zarówno początkujących, jak i zaawansowanych kajakarzy. Oto kilka propozycji spływów kajakowych niedaleko Żyrardowa, gdzie można wynająć kajaki i cieszyć się urokami rzek i jezior.

 

Kajaki Żyrardów - najpopularniejsze miejsca w okolicach:

  1. Radomka - wypożyczalnia Kajaków Radomka zapewnia spływy po Radomce, szczególnie atrakcyjne na odcinku od Brzózy do Ryczywołu. Ten łatwy etap nie wymaga pokonywania progów czy przenosek, co sprawia, że jest idealny dla początkujących. W okolicy dostępnych jest wiele lokalnych usługodawców oferujących przystępne ceny. Płynąc leniwie wśród lasów Puszczy Kozienickiej, z pewnością zauważycie gniazda jaskółek brzegówek na stromych brzegach. Nie można także przegapić charakterystycznych kąpielisk i stolicy pomidorów, Ryczywoła, gdzie koniecznie warto spróbować czerwonych owoców.
  2. Wkra - kajaki nad Wkrą oferują Przystań Kaja Sobieski czy Wypożyczalnia kajaków MRZONKA. Mimo że źródła Wkry znajdują się daleko na północy, zaledwie 60 km od centrum Warszawy można znaleźć dogodne miejsca do spływu. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych kajakarzy. Jednym z popularniejszych miejsc jest Przystań Kaja Sobieski, położoną na wschód od Płońska, gdzie można odpocząć w spokoju nad samą rzeką i skosztować doskonałych frytek oraz grzanego piwa.
  3. Jeziorka - kajaki w okolicy Jeziorek oferowane są przez Kajaki Piaseczno i AktywneChwile.pl. Jest to najbliższe dogodne miejsce do spływu kajakowego w okolicach Warszawy, poza Wisłą. Rzeka ta, mająca zaledwie 70 km długości, zachwyca swoim urokiem, zwłaszcza gdy przepływa przez park w Konstancinie. Zatrzymując się na chwilę przy nowym drewnianym moście, można podziwiać tężnie lub skusić się na pyszne lody z pobliskiej lodziarni.
  4. Rawka- ośrodek Sosenka oferuje kajaki do spływu po Rawce, malowniczej rzeczce przepływającej przez Puszczę Bolimowską. To doskonały wybór dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż tylko leniwego odpoczynku na wodzie. Mimo swojej niewielkiej długości Rawka prowadzi przez gaje i knieje, oferując niepowtarzalne widoki i wyzwania dla kajakarzy.
  5. Pilica - kajaki nad Pilicą są dostępne dzięki wypożyczalniom, takim jak KajakiNadPilicą i KajakowaWarka. Pilica to jedna z najpopularniejszych rzek w centralnej Polsce, idealna dla początkujących kajakarzy. Niski stan wody przyciąga wielu amatorów kąpielisk, a w okolicach Warki, Białobrzegów i Inowłodza znajduje się wiele wypożyczalni kajaków. CZęsto gościmy gości korzystających z dłuższych spływów kajakowych w naszym aparthotelu w Żyrardowie.
  6. Wieprz- kajaki na Liwcu oferowane są m.in. przez Kajaki Liwiec i Kajaki24.pl. Pomimo swojej niewielkiej długości, Liwiec oferuje wiele atrakcji, takich jak zwalone pnie drzew i wystające kamienie. Jest to także idealna okazja do zwiedzania historycznych miejsc, takich jak Zbrojownia Liw i Zamek w Grodzisku.

 

Kajaki idealne dla całej rodziny i grupy znajomych

Kajaki Żyrardów forma aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, która doskonale sprawdzi się dla całej rodziny oraz grupy przyjaciół. Pływanie kajakiem po spokojnych rzekach czy jeziorach to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na integrację i wspólne tworzenie niezapomnianych wspomnień. Wspólna wyprawa pozwoli na odkrywanie piękna natury, relaks w otoczeniu malowniczych krajobrazów oraz zachęci do aktywności fizycznej, która korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie wszystkich uczestników.