Blog

Suntago vs Tropical Island – porównanie w Waszych opiniach

Gdy 20 lutego 2020 roku otwarto Park Wodny Suntago, pojawienie się pierwszych opinii porównujących go do berlińskiego Tropical Island było już tylko kwestią czasu. W poniższym artykule dokładnie je przeanalizujemy i na ich podstawie ocenimy, który z obiektów bardziej spodobał się gościom. Zaczynamy!

 

Ciepło, cieplej... gorąco, czyli Suntago w praktyce

W Suntago znajduje się mnóstwo basenów, o czym wie każdy, kto miał kontakt choćby z materiałami reklamującymi obiekt. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, jak ciepło jest w tym obiekcie. Temperatura wody (np. w Dead Sea 2) sięga aż 32 stopni Celsjusza. Na uwagę zasługuje również przeszklone zadaszenie, które pomaga magazynować ciepło pochodzące ze Słońca. Na tym jednak nie koniec. Powietrze w Suntago również jest bardzo gorące. I to na tyle, że można przechadzać się po obiekcie w mokrym stroju kąpielowym bez konieczności ubierania szlafroka lub ręcznika.

 

W przypadku Tropical Island nie jest już tak kolorowo. Co prawda w tamtejszym obiekcie również możemy znaleźć gorące baseny (choć jest ich zdecydowanie mniej), ale temperatura panująca wewnątrz jest już zdecydowanie niższa. Wpływ na to ma również konstrukcja obiektu. Tropical Island to dawna... fabryka sterowców. Tylko część dachu jest tu przeszklona, co w pewnym stopniu przekłada się na temperaturę panującą wewnątrz.

 

Utrzymanie czystości w obiektach - porównanie

Wśród wielu opinii krążących w Internecie i dotyczących Tropical Island można znaleźć wiele takich, które krytykują berliński obiekt za... brak czystości. Oczywiście przestrzenie rekreacyjne są czyste i schludne. To samo dotyczy pokojów noclegowych i słynnych namiotów. Jednakże na zapleczu obiektu nie jest już tak różowo. Dotyczy to zwłaszcza przebieralni i toalet, a więc miejsc, które z oczywistych względów powinny być wzorowo utrzymane w czystości.

Jak to wygląda w Suntago? Mówiąc wprost - jest bardzo czysto. W obiekcie pracuje liczny personel, który nie skupia się jedynie na zapewnieniu atrakcji w przestrzeni rekreacyjnej, ale też dba o zaplecze, czyli przestrzeń, z którą goście mają do czynienia od samego początku. Mówiąc o Suntago warto również wspomnieć o dostępnej w obiekcie przestrzeni noclegowej, która stoi na wysokim poziomie. My jednak chcemy polecić nasz hotel blisko Suntago. Dlaczego? Ponieważ oferujemy znacznie więcej miejsc noclegowych, które oferują zróżnicowany poziom komfortu.

 

Reasumując, zachęcamy do spędzenia nocy w naszym obiekcie. Z kolei dzień to idealna pora na szaleństwo w basenie, jacuzzi lub relaks w saunie.