Blog

Zalew w Żyrardowie: plaże, parking, temperatura wody, mapa

O tym, jak wyjątkowym miejscem jest Zalew Żyrardowski, świadczą liczby. Osoby odwiedzające ten zbiornik wodny mają do dyspozycji prawie 14 ha powierzchni wody i aż 750 metrów kwadratowych piaszczystej plaży. Jest to idealne miejsce zarówno dla miłośników plażowania, jak i aktywnego wypoczynku na wodzie.

 

Zalew Żyrardowski - gdzie plażować, atrakcje

Niekwestionowanym atutem Zalewu jest piaszczysta plaża, do której można dojść od strony ulicy Ziołowej. Znajduje się na niej wszystko, co niezbędne do relaksu:

  • tarasy widokowe,
  • pomosty,
  • punkty gastronomiczne,
  • boiska,
  • hamaki itd.

Tuż obok znajduje się duży, bezpłatny parking, na którym można pozostawić samochód lub rower. Na plażę można też dotrzeć komunikacją miejską (autobusem) oraz rowerem miejskim.

 

Na terenie Zalewu Żyrardowskiego mają miejsce różne wydarzenia i atrakcje

W pobliżu działa plenerowa siłownia, szkółka pływania, a na brzegu funkcjonuje zaplecze techniczne umożliwiające korzystanie z własnego sprzętu wodnego. Na terenie Zalewu funkcjonuje również wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych. W pobliżu znajduje się też pełne zaplecze sanitarne.

 

Korzystanie z Zalewu Żyrardowskiego - podstawowe informacje

W sezonie letnim tutejsze kąpielisko działa od godziny 10 do 20. Co ważne, jest ono całkowicie ogrodzone i strzeżone przez ratowników. Warto dodać, że temperautra wody w Zalewie Żyrardowskim jest przyjemna i na ogół waha się w granicach 21 - 23 stopni Celsjusza. Obszar Zalewu jest popularnym łowiskiem, przy czym należy pamiętać, że połów jest możliwy tylko z brzegu. Można tutaj złowić leszcze, sandacze, szczupaki, a także karpie. Wędkarze często wybierają stanowiska przy ujściu rzeki Pisia Gągolina.

 

Zalew Żyrardowski to także idealne miejsce dla osób, które kochają przepiękne widoki

Wokół roztacza się zieleń, która tworzy niepowtarzalny klimat tego miejsca. Co prawda trudno znaleźć kamery, które na żywo rejestrowałyby obraz kąpieliska (oraz samego jeziora), ale zdjęcia, które można znaleźć w Internecie, mówią same za siebie.

O tym, jak łatwo dostępnym miejscem jest Zalew Żyrardowski, świadczy również... mapa. Wystarczy spojrzeć na nią, aby przekonać się, że dojazd (dla mieszkańców Warszawy) jest możliwy już po około 45 minutach jazdy samochodem. Oczywiście do samego Żyrardowa można też dotrzeć pociągiem, gdyż jest to miejscowość węzłowa dla wielu tras kolejowych w Polsce.

Reasumując, Zalew Żyrardowski to miejsce wyjątkowe dla osób, które chcą cieszyć się pięknem przyrody i jednocześnie pragną schronić się przed wszechobecnym upałem. Tutejsze kąpielisko jest na ogół czynne już od połowy czerwca.