Blog

Urządzamy wesele we wnętrzach w stylu loftowym. Jaki powinien być tort ślubny w takiej aranżacji?

Styl loft charakteryzuje się prostotą i minimalizmem, dlatego warto wybrać proste zdobienia dla tortu. Można wykorzystać gładką białą polewę z minimalistycznymi kształtami, takimi jak linie lub geometryczne wzory. Absolutnym hitem są torty typu naked cake, które doskonale wpisują się w minimalistyczny i surowy styl wnętrz industrialnych.

 

Torty typu naked cake idealne dla wesel urządzanych w nurcie industrialnym

Jest to tort bez tradycyjnej warstwy glazury, która zazwyczaj pokrywa tradycyjne torty. Zamiast tego, pojedyncze warstwy tortu są wystawione na zewnątrz, odsłaniając ich wnętrze.

Wizualnie, tort naked cake prezentuje się jako wieże okrągłych tortów ułożone na sobie, które są oddzielone warstwami kremu lub nadzienia. Często używane są tutaj do ozdoby także świeże owoce, kwiaty lub gałęzie zielonych roślin, co nadaje mu rustykalny charakter. Tort tego typu jest chętnie doceniany za swoją prostotę, elegancję i naturalny urok.

 

Tort z ozdobami z metalu lub z imitacji cegły i betonu

Jeśli chcemy dodać naszemu tortowi nieco wyraźniejszy charakter, można poeksperymentować z dodatkami bardzo charakterystycznymi dla stylu industrialnego, czyli z… metalem. W stylu loftczęsto spotyka się metalowe elementy, takie jak stal nierdzewna czy miedź. Można dodać do tortu metalowe ozdoby, na przykład metalową ramkę lub napis wykonany ze spawanych elementów metalowych. Idąc dalej tym tropem, warto zwrócić również uwagę na cegłę i beton. Warto zainspirować się tymi surowymi materiałami przy dekoracji tortu, na przykład poprzez użycie jadalnej imitacji cegły lub betonu jako ozdoby na boku tortu. Styl loft często zawiera w swoich aranżacjach elementy przemysłowe, takie jak rury, kable czy koła zębate. Możesz wykorzystać te elementy jako inspirację dla dekoracji tortu, na przykład poprzez użycie ozdób w kształcie kół zębatych lub imitacji przemysłowych rur jako dekoracji na tort.

 

Tort w stylu industrialnym – kolory

Wnętrza w stylu loft charakteryzują się często neutralnymi kolorami, takimi jak szarość, brąz czy biel (patrz: wnętrza restauracji w naszym hotelu w Żyrardowie). Możesz wykorzystać te kolory przy dekoracji tortu, na przykład poprzez użycie glazury o jednym z tych kolorów lub stonowanej palety kolorów dla kwiatowych dekoracji.

 

Pamiętaj, że najważniejsze jest, aby dekoracje tortu były zgodne z całą stylistyką wnętrz i tworzyły spójny wygląd. Można również skonsultować się z cukiernikiem, który może pomóc w stworzeniu dekoracji dopasowanej do stylu loft.