Blog

Apart Hotel w Żyrardowie idealnym miejscem dla osób poszukujących sali na wesele w stylu industrialnym

Od lat przyjmujemy gości, którym marzy się wesele w niebanalnej scenerii. Nasz hotel w Żyrardowie umożliwia w szczególności zrealizowanie marzenia o weselu industrialnym. Postfabryczne wnętrza, charakterystyczny minimalizm i loftowa aranżacja pomieszczeń powodują, że ci, którzy szukają sali na wesele w stylu industrial w Warszawie lub okolicach, otrzymują właściwie gotową scenerię.

Aby jednak wesele faktycznie wpisywało się w industrialny sznyt, konieczne jest dopilnowanie, aby każdy szczegół grał na konkretny zamysł aranżacyjny. Nie jest to proste, dlatego niektórzy z naszych gości korzystają z pomocy wedding plannerów, odpowiedzialnych również za profesjonalne przygotowanie sali weselnej.

Sala na wesele w stylu industrialnym – jak wygląda?

Wesele w stylu industrialnym urządza się samo, gdy mamy do dyspozycji wnętrze postfabryczne. Stara Przędzalnia, jako miejsce powstałe po renowacji dawnej przędzalni, wpisuje się w te założenia idealnie. Beton, surowe elementy, widoczna gdzieniegdzie cegła oraz metal to te elementy, który natychmiast wyczarują nam stylizację na modłę industrial/loft. Wysokie sufity, a także stare okna ze szprosami, czy też ascetyczne wyposażenie przywodzi na myśl dawne czasy epoki przemysłowej,gdy w polskich miastach, takich jak Łódź, czy właśnie Żyrardów huczało i furczało od działających na potęgę firm włókienniczych maszyn włókienniczych. Zdecydowanie też „robotę” robi widok budynku z zewnątrz. Jest to najstarszy budynek w całym Żyrardowie. Zbudowany z czerwonej cegły, odremontowany, z charakterystycznymi oknami budynek wypada bardzo korzystnie na zdjęciach ślubnych realizowanych w plenerze.

Jakie dekoracje i dodatki na salę weselną w stylu industrialnym?

Im jest ich mniej, tym lepiej. Zdecydowanie warto ograniczyć ilość kwiatów, świec, obrusów oraz kandelabrów. Co nie oznacza, że należy z nich zrezygnować! Świece w szkle, ozdobione płatkami jasnych kwiatów, w otoczeniu miękkiego, żółtego oświetlenia wnoszą do aranżacji sali weselnej w stylu industrialnym nieco romantyzmu odpowiedniego dla tej wyjątkowej okazji, jaką są zaślubiny i przyjęcie po ceremonii.

Jednymi z ciekawych elementów, które można wykorzystać do tworzenia aranżacji sali weselnej w stylu industrialnym są metalowe puszki (np. pomalowane na złoty kolor), girlandy z gołymi żarówkami, czy też konstrukcje metalowe jakby żywcem wycięte ze starych instalacji fabrycznych. Sale weselne w stylu industrialnym lubią wszelkie ozdoby ze złoceniami, utrzymane w geometrycznych, ostrych formach, z dodatkiem szkła. Odpowiedni może być również kamień, jak i ciemne surowe drewno.